Krásnou přírodou ze Zastávky do Rosic

Od nádraží se dáme rovně, směrem k poště. Před poštou přejdeme na druhou stranu silnice a za železničním přejezdem se vydáme doleva okolo kontejnerů na tříděný odpad. Dojdeme až na konec této ulice, kde končí zástavba a přejdeme na polní cestu, po které kopírujeme hlavní silnici a koleje na Rosice. Až dojdeme na konec cesty odbočíme doprava a před sebou již vidíme památnou hrušeň, jejíž stáří je odhadováno asi na 160 let. Od hrušky pokračujeme dál vyšlapanou cestičkou směrem na Rosice. Dojdeme až na lesní rozcestí, kde jsou pozůstatky turistické cedule, která udává směr naučné stezky. My se vydáme cestou doprava. Budeme se držet naučné stezky až do Rosic pod Trojici. Cestou potkáme několik naučných tabulí, odpočívadel a vyhlídkových míst. Po směru naučné stezky dojdeme až do Rosic na ulici Zbýšovská. Po této ulici se dáme doprava na asfaltovou cestu. Na rozcestí odbočíme doleva a teď již máme možnost vidět Kapli Nejsvětšjší Trojice. Kapli nechal vystavět tehdejší majitel rosického panství Jiří Hausperský z Fanalu. Kaple je z architektonického pohledu velmi zajímavá. Od kaple se poté vydáme dolů lipovým stromořadím, kde vede také křížová cesta s 12 kamennými památníky. Sejdeme až dolů a dáme se doleva. Odtud dojdeme až na křižovatku k Penamu. Zde se můžeme rozhodnout, zda už půjdeme zpět na Zastávku – to bychom šli doleva, pod železniční most a po lesní cestě až na Zastávku, nebo půjdeme doprava nahoru kolem kostela, nebo po schodech na náměstí, kde se občerstvíme například v pizzerii, či v cukrárně. V Rosicích lze také navštívit zámek, který nabízí spoustu prohlídkových tras.

Délka trasy: 7,5 km

Mapa

 

IMG 4960u

Památná hruška.

 

IMG 4965u

U hrušky se dá parádně relaxovat. Nejlépe v jarních měsících.

 

IMG 4973u

V rosické oboře je na každém kroku odpočívadlo.

 

IMG 4989u

Z obory je také krásný výhled na Zastávku.

 

IMG 4997u

Projít si můžete i naučnou stezku, která je opravdu moc hezká a dobře značená.

 

IMG 5035u

Kaple Nejsvětější Trojice

 

IMG 5044u

Na návrší je opět krásný výhled.

 

IMG 5053u

Cestu dolů do Rosic lemuje lipové stromořadí a křížová cesta.

Kontakty

 • Regionální informační centrum Zastávka, příspěvková organizace
 • Nádražní 36, 664 84 Zastávka
 • IČ: 06688527
 • Účet: 115-5861500237/0100


Otevírací doba

 • po-pá 8 – 12 h, 13 – 15 h
 • každou sobotu o prázdninách
  10:00 – 17:30 h
 • Pro větší skupiny po předběžných telefonických objednávkách.

Služby

 • Výlep plakátů na výhradních plakátovacích plochách
  (6 samostatných plakátovacích míst):
  Cena za týdenní kampaň včetně výlepu : A4 – 70 Kč, A3 – 100 Kč, A2 – 140 Kč, A1 – 240 Kč
 • Kopírovací a tiskové služby: Jednostranná kopie A4 čb – 2 Kč, barevná 6 Kč, A3 čb – 4 Kč, barevná 12 Kč
 • Prodej suvenýrů a drobného občerstvení: Pohlednice, turistické známky, turistické vizitky, turistický deník, publikace, dárkové předměty…
 • Pronájem prostor pro vzdělávací akce, besedy, přednášky: konferenční sál s kapacitou 50 míst – 150 Kč/hod., za příplatek možnost použití projekční techniky.
 • Služby Zásilkovny lze využívat v běžné otevírací době.