Nástroje pro usnadnění přístupu

Příbramské krásy - 8,5 km, nebo 14 km

Příbramské krásy – kratší trasa 8,5 km, Od RIC do Příbrami, busem zpět.

Od RIC se vydáme směrem za nádraží okolo Barka. Cestou dojdeme až na rozcestí, kde po levé straně budeme mít železniční přejezd. My se dáme doprava. Na další křižovatce odbočíme doleva na ulici Nová osada Tu projdeme až nakonec a před posledním domkem je průchod mezi zahradami – tím se vydáme. Po pravé straně budeme kopírovat hlavní silnici. Toto stranou okolo silnice dojdeme až k mostu, kde jezdí vlak. V těchto místech přejdeme hlavní silnici – pozor je hodně frekventovaná. A dojdeme na lesní zpevněnou cestu. Projdeme pod mostem a dáme se směrem doleva. Po této cestě půjdeme pořád dál – po pravé straně míjíme hájovnu, po levé kopírujeme říčku Habřinu. Asi 200 metrů za hájovnou pokračujte vlevo na nezpevněnou cestu. Po této cestě dojdete přímo k příbramskému mlýnu, který je od tohoto bodu vzdálený cca 1,6 km. Ve mlýnu stále žijí původní obyvatelé, tak prosíme o ohleduplnost – podívat se a pokračovat dál. Na cestě od mlýnu směrem k Příbrami – když je voda – najdete malý, ale krásný vodopád.

Další zastávkou bude kaple sv. Floriána v Příbrami. Na prvním rozcestí od mlýnu se dáme doprava, přejdeme železniční přejezd – svítí, ale nevydává zvuk, tak pořádně poslouchejte, zda se neřítí a netroubí vlak! Za železničním přejezdem se dáme po nově vybudované cyklostezce pořád rovně až dojdeme na rozcestí, na kterém budeme pokračovat vlevo. Projdeme bývalým areálem JZD, nyní již nefunguje, ale je využit k drobnějším podnikatelským aktivitám. Půjdeme pořád po stejné cestě rovně a poté se přirozeně po této cestě stočíme doprava a po pár krocích se před námi již vyjímá kaple sv. Floriána a Panny Marie. Kaple je zajímá hlavně svým neobvyklým půdorysem.

Až se pokocháme zajímavou budovou vydáme se po silnici doprava. Po levé straně míjíme Pomník padlým vojínům ve světové válce. Půjdeme asi půl kilometru a odbočíme z hlavní silnice doleva a dáme se boční ulicí do mírného kopečka. Na vrcholu se vyjímá kříž a odpočívadlo. Dáme se po asfaltové cestě doprava. Sejdeme z kopečka a odbočíme vlevo a tam nás již čeká stále udržovaný a vhodný pro letní osvěžení - rybník Kuchyňka.

Po koupačce se vrátíme od rybníku zpět ke kapli sv. Floriána a Panny Marie, zde je autobusová Zastávka, odkud nás autobus dopraví zpět na Zastávku.

 

Příbramské krásy 2 – delší trasa 14 km (pěšky i z Příbrami)

Od RICka se vydáme totožnou trasou jaká je popsaná ve výletu č. 1 (Příbramské krásy). Dojdeme až k rybníku kuchyňka, kde si odpočineme či při teplých letních dnech i osvěžíme. Pokud máme ještě síly a chceme se vydat na Zastávku po svých, tak půjdeme od rybníku Kuchyňka rovně podél Příbramského potoka. Po levé straně míjíme příbramské fotbalové hřiště. U odbočky na hřiště se dáme vpravo. Na konci ulice se ocitneme na dost nepřehledné křižovatce, my ale potřebujeme jít přímo rovno! Tak pozor na auta a přecházíme! 😊 Za prvním domem na ulici, na kterou jsme se dostali je rozcestí dvou cest, my půjdeme tou pravou cestou. Po pravé ruce bychom stále měli mít Příbramský potok. P této cestě pokračujeme pořád dál až dojdeme na další rozcestí, kde budeme opět směřovat rovně. Po této cestě dojdeme až k Hájence, kterou budeme mít po levé ruce. Po této cestě směřujeme vpravo než dojdeme k hlavní silnici, která už je jen pár metrů od Zastávky. Půjdeme chvíli po hlavní a jakmile mineme ceduli Zastávka, najdeme první odbočku doprava, ať nemusíme jít po frekventované silnici a půjdeme pořád rovně přes železniční přejezd, okolo spodní zastávecké školky až na konec ulice, kde se dáme doprava směrem k železničnímu mostu. Ten přejdeme a jsme zpět na zastáveckém nádraží. 😊

 

Videovýlet - Okolo rybníků k příbramskému mlýnu

 

Background

Cesta k příbramskému mlýnu.

 

Background 1

Vodopád při cestě k příbramskému mlýnu.

 

Background 2

Příbramský mlýn

 

Background 3

Cesta směrem do obce Příbram na Moravě.

 

IMG 4715

Rozcestí směrem k rybníku Kuchyňka.

 

IMG 4721

Když není počasí na koupání, naleznete zde i vícero laviček, kde si lze odpočinout.

 

Background 5

Rybník Kuchyňka

 

IMG 4722

 

IMG 4730

Příbramské hřiště

 

IMG 4736

Kaple sv. Floriána a Panny Marie 

Kontakty

 • Regionální informační centrum Zastávka, příspěvková organizace
 • Nádražní 36, 664 84 Zastávka
 • IČ: 06688527
 • Účet: 115-5861500237/0100
 • +420 602 664 852 • Nikola Pospíšilová, DiS.

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • +420 602 664 852

 • Karolína Králová

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • +420 602 664 852

Otevírací doba

 • Po: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00

  Út: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 15:00

  St: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00

  Čt: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 15:00

  Pá: 8:00 - 12:00 / 13:00 - 15:00

 • každou sobotu o prázdninách
  10:00 – 17:30 h
 • Pro větší skupiny po předběžných telefonických objednávkách.

Služby

 • Výlep plakátů na výhradních plakátovacích plochách
  (4 samostatné plakátovací plochy):
  Cena za týdenní kampaň včetně výlepu:     
 • A4 – 100 Kč, A3 – 120 Kč, A2 – 160 Kč, A1 – 260 Kč.
 • Kopírovací a tiskové služby: Jednostranná kopie A4 čb – 2 Kč, barevná 6 Kč, A3 čb – 4 Kč, barevná 12 Kč
 • Laminovací služby: 15 - 30 Kč - dle náročnosti zpracování, maximální formát A3.
 • Prodej suvenýrů a drobného občerstvení: Pohlednice, turistické známky, turistické vizitky, turistický deník, publikace, dárkové předměty.
 • Služby Zásilkovny lze využívat v běžné otevírací době.
 • Kavárna